O nás

Historie

Firma SEKELS GmbH je na českém trhu prostřednictvím našeho zastoupení známa již řadu let.

Obchodní zastoupení TECHCONSULT vzniká na počátku 90 let a působí na českém a slovenském trhu jako dodavatel high-tech výrobků a technologií.
V průběhu řady let jako zastoupení firmy VACUUMSCHMELZE získává řadu zákazníků ve všech významných odvětvích průmyslové elektroniky – servomotory, energetika, měření energie, automobilová a železniční doprava.
Již v té době je firma SEKELS aktivní – pouze v oblasti prodeje toroidních jader.

Toto období končí dne 30. 6. 2005, kdy fa VAC ruší celosvětově všechna obchodní zastoupení a mění organizaci prodeje. Přímou vazbou obsluhuje tzv. strategické zákazníky a převážnou většinu českých a slovenských firem vyřazuje z evidence a předává je svému autorizovanému partnerovi – firmě SEKELS GmbH.

Tato zdánlivě nepříjemná událost je však pro naše zákazníky přínosem:

  • Cenová politika fy VAC se nemění, ceny zůstávají
  • Ruší se podmínka minimální zakázky, lze objednat jakékoli podlimitní množství zboží
  • fa VAC nevyráběla na sklad. Dodací podmínky byly v některých případech až několik měsíců. Fa SEKELS vede většinu obrátkového sortimentu skladem. Objednané zboží může být okamžitě dodáno.

Firma SEKELS působila dříve jako pouhý prodejce toroidních jader fy VAC. Nyní však může nabídnout veškerý sortiment výrobního programu VAC. Kromě toho disponuje i vlastním vývojem a výrobou těch druhů výrobků, které VAC nevyrábí.

Jedná se o tyto služby a činnosti:

  • Vývoj a výroba nestandardních indukčních stavebních prvků dle požadavků zákazníka
  • Vývoj, výroba a měření stínících krytů
  • Vývoj a výroba magnetických systémů

V dubnu 2013 se zastoupení TECHCONSULT transformuje na Techconsult Praha s.r.o.